HTTP (S) ve SOCKS5 protokolleri arasındaki fark

Tüm protokoller ile hangisinin kullanılacağı arasındaki fark nedir?

Zaten okuduğunuz gibi konumuzun adı "Fark nedir?" Ana özellikleri görelim.

Yalnızca iki proxy protokolü yaygındır. Bunlar HTTP (ler) ve Socks5 vekilleridir. Her biri farklı amaçlarla çalışmak üzere yaratılmıştır, ancak hangisini kullanmalısınız ve hangisinin daha iyi olduğunu makaleyi okuduktan sonra öğreneceksiniz.

SOCKS5 vekilinin artıları ve eksileri

Socks5, çorapların bir sonraki güvenlik seviyesidir4. Bu protokol hem TCP hem de UDP bağlantılarını destekler. TCP - kullanıcı ve sunucu arasında doğrudan bir bağlantı. Tüm veri alışverişi bitene kadar bağlantıya devam eder. Öte yandan, UPD bağlanmaz. Bunun yerine paketleri gönderir. Socks5'in kötü niyetli saldırıları önlemek için bir kimlik doğrulamasına ihtiyacı vardır.

Socks5 Proxy kullanmanın avantajları

İşte soru çevrimiçi kişisel veri koruması gerektirdiğinde Socks5'in daha iyi olmasının avantajlarından bazıları.

Socks5 Proxy protokolünü kullanmanın eksileri

Socks5, bir kullanıcıya maksimum koruma sağlar, ancak Socks5'in hiçbir veri şifreleme sağlamadığını kabul etmeliyiz. Genellikle bu protokol yazılım için kullanılır.

Socks5 Proxy protokolü

SOCKS4 vekilinin artıları ve eksileri

Socks5 protokolü ile karşılaştırıldığında, bunun daha fazla dezavantajı vardır ve daha az güvenlidir. UDP bağlantılarını desteklemez, yalnızca TCP'yi destekler. Ayrıca Socks4, Socks5'in yaptığı gibi kimlik doğrulamasını desteklemez.

Socks4 Protokolünü kullanmanın avantajları

Socks4 Proxy protokolünü kullanmanın eksileri

HTTP / S proxy'sinin artıları ve eksileri

HTTPs protokolü, HTTP trafiği için oluşturulmuştur ve "s", genel HTTP'nin sahip olduğundan daha yüksek bir koruma düzeyi anlamına gelir, ancak işlevleri aynıdır. Yalnızca TCP bağlantısını destekler. Bu protokol en popüler olanıdır. Bunun kullanımı sadece İnternette gezinmek veya kısıtlanmış web sitelerinin bazılarının engelini kaldırmaktır.

HTTP Protokolü kullanmanın avantajları

Proxy sunucu türüne bağlı olarak HTTPs bağlantısını destekler. Bu, verilerinizi istemci ve sunucu arasında şifreleyecektir.

Ücretsiz sunucular bulmak mümkündür, ancak bu "pro" yu "con" a koyabiliriz, çünkü ücretsiz sunucular% 100 güvensizdir, düşük hızlı bağlantıya sahiptir, bu tür proxy'lerin çoğu şu anda milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. aynı zamanda. Dolayısıyla seçenek, HTTP'leri ve Socks5 proxy sunucusunu ArnProxy'den satın almaktır - bu, listelenen eksilerin tam tersidir ve bu yüzden "artılar" haline gelir.

HTTPs Proxy protokolünü kullanmanın eksileri

UDP protokolü desteklenmez. Bu yüzden yazılımla çalışan birçok kullanıcı Socks5 proxy'lerini seçiyor.

HTTPs Proxy protokolü

Yani şimdi farkı biliyorsun ve seçim yapacak tek kişi sensin.Destek ve İletişim
info@arnproxy.com
0850 308 20 78
Bizi Takip Edin
Bu işletme tarafından desteklenmiştir.
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2021 | ARNPROXY Sunucu Hizmetleri. Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
"ARNPROXY" kelimesi ARNPROXY Sunucu Hizmetleri'nin kayıtlı tescilli markasıdır. "ARNPROXY" logosu ARNPROXY Sunucu Hizmetleri'nin kayıtlı tescilli markasıdır.