Google Chrome Proxy Kurulumu

 1. Proxy'yi kurmadan önce ziyaretlerin geçmişini temizlemeli ve çerezleri silmelisiniz. Sağ üst köşedeki üçlü nokta simgesine basarak tarayıcı ayarlarına gidin.

 2. "Geçmiş" alanına gidin ve "Geçmiş" alanını bir kez daha tıklayın.
 3. Bundan sonra, “Tarama verilerini temizle” düğmesine basın.

  How to clear history in Chrome

 4. Yeni bir pencere açılır. “Gelişmiş” bölümünde “Zaman aralığı” nı “Tüm zamanlar” olarak seçmeli ve tüm onay kutularını işaretlemelisiniz. Bundan sonra “VERİLERİ TEMİZLE” düğmesine basın.

  Configure proxy server in Chrome

 5. Üçlü nokta simgesine basarak tarayıcının ayarlarına bir kez daha gidin.

  ARNGAME

 6. “Proxy” seçeneğini aramayı kolaylaştırmak için arama alanına “Proxy” yazın. Bulunan “Bilgisayarınızın proxy ayarlarını açın” uygulamasını açın

  ARNGAME

 7. Yeni açılan pencerede “Manuel proxy kurulumu” -> “Proxy sunucusu kullan” için bir onay işareti koyun

  ARNGAME

 8. Alanları satın alınan proxy sunucu verileriyle doldurun. IP adresi ve bağlantı noktası. Proxy sunucularımızdan bir tane alacağız. Ardından “Kaydet” düğmesine basın.

 9. Google Chrome'da herhangi bir şeyi arayın; proxy'yi IP kimlik doğrulamasıyla satın almadıysanız yetkilendirme penceresi görünür. Oturum açma adı ve şifre kimlik doğrulaması ile proxy satın aldıysanız, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

Yapılandırma doğru şekilde yapılmıştır. Tarayıcı bu andan itibaren proxy'yi kullanmaya başlayacak.

Bazen belirli nedenlerle (ağır yük veya uzaklığı) Google Chrome'daki proxy'ler bağlantı hızını bir şekilde yavaşlatabilir ve bu da çeşitli ağ kaynaklarının çalışmasını büyük ölçüde yavaşlatır. Bu gibi durumlarda, proxy sunucuyu geçici olarak devre dışı bırakmaya başvurmalısınız.

Google Chrome'da proxy'leri devre dışı bırakma kılavuzu

 1. Google Chrome'da bir proxy'yi devre dışı bırakmadan önce tarama geçmişinizi temizlemenizi öneririz. Bunu yapmak için sağ üst köşedeki ayarları, ardından "Geçmiş" sekmesini, - "Tarama verilerini temizle" - "Verileri temizle" yi bulun:

  ARNGAME

  ARNGAME

 2. Bundan sonra, “Ayarlar” - “Gelişmiş” ve “Bilgisayarınızın proxy ayarlarını aç” a gidin:

  ARNGAME

 3. Açılan “Internet Özellikleri” penceresinde “Bağlantılar” sekmesini seçin ve “LAN ayarları” düğmesine basın:

  ARNGAME

 4. Açılan “Yerel Alan Ağı (LAN) Ayarları” penceresinde “Yerel ağınız için bir proxy sunucu kullanın” ve “Yerel adresler için proxy sunucuyu atla” onay kutularını işaretleyin. Bundan sonra “Tamam” düğmesine basın:

  ARNGAME

Google Chrome'daki proxy'leri devre dışı bırakmak, yalnızca kullanıcının İnternet'te anonimlik ve güvenliğini korumaya yardımcı olduğu için gerekliyse kullanılabilir.Destek ve İletişim
info@arnproxy.com
0850 308 20 78
Bizi Takip Edin
Bu işletme tarafından desteklenmiştir.
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2021 | ARNPROXY Sunucu Hizmetleri. Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
"ARNPROXY" kelimesi ARNPROXY Sunucu Hizmetleri'nin kayıtlı tescilli markasıdır. "ARNPROXY" logosu ARNPROXY Sunucu Hizmetleri'nin kayıtlı tescilli markasıdır.