Mozilla Firefox için proxy kurulumu

 1. İlk olarak, düzgün bir proxy ayarlamak ve korunmak için önbelleğinizi, çerezinizi ve ziyaret geçmişinizi temizlemeniz gerekir. Tarayıcının sağ üst köşesindeki üçlü çizgi simgesine basın ve “Kütüphane” düğmesine basın.

  ARNGAME

 2. Ardından, “Geçmiş” düğmesine basın. Sonra “Yakın Geçmişi Sil…” düğmesine basın.

  ARNGAME

  ARNGAME

 3. Yeni açılan "Tüm Geçmişi Temizle" penceresinde, "Silinecek zaman aralığı" açılır kutusundan "Her şey" i seçin. Her öğe için bir onay işareti koyun ve “Şimdi Temizle” düğmesine basın.

  ARNGAME

 4. Üçlü satır simgesine bir kez daha basın ve “Seçenekler” düğmesine basın.

  ARNGAME

 5. Ayarların üstünde bir arama alanı vardır. Proxy menüsünü aramayı kolaylaştırmak için kullanalım. "Proxy" kelimesini yazın.

  ARNGAME

 6. Bulunan öğenin “Ayarlar” a basın.

  ARNGAME

 7. “Connection Settings” açılır. “Manuel proxy yapılandırması” seçeneğini seçin, “HTTP Proxy” alanına özel proxy sunucu verilerini girin ve “Bağlantı Noktası” alanını unutmayın. Bu tür verileriniz yoksa muhtemelen bir tane almanız gerekir - ARN-Proxy yalnızca özel proxy'ler sağlar. Örnek olarak vekillerimizden birini kullanacağız. “Bu protokol sunucusunu tüm protokoller için kullan” ve “Parola kaydedilmişse kimlik doğrulama istemeyin” i işaretleyin. Ardından, değişiklikleri kaydetmek için “Tamam” düğmesine basın.

  ARNGAME

 8. Proxy sunucunuzda oturum açma adı ve parola ile kimlik doğrulaması varsa, arama alanına herhangi bir istek girmeniz gerekir ve yetkilendirme penceresi görünür.

Bu kadar. Firefox bir proxy sunucusuyla yapılandırılmıştır.

Mozilla Firefox'ta proxy'leri devre dışı bırakmanın ana nedeni, tarayıcı seçeneklerinizde değişiklik yapmaktır. Bunun için gerçek IP adresi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Mozilla Firefox'ta proxy'yi devre dışı bırakma

Proxy standart tarayıcı araçları kullanılarak yapılandırıldıysa, bir çakışma meydana gelebilir, bu nedenle bu ayarın kapatılması gerekir.

 1. Ayarları açın, “Proxy” kelimesini arama alanına yazın:

  ARNGAME

  ARNGAME

 2. Bağlantı ayarlarını açın ve anahtarı “Manuel proxy yapılandırması” ndan “Proxy yok” olarak değiştirin. "Tamam" ı tıklayın:

  ARNGAME

Değişiklik yaptıktan ve proxy'yi yeniden bağladıktan sonra, önbelleği kesinlikle temizlemelisiniz. Bu, ziyaret edilen sitelerin geçmişinin yanı sıra, gelecekte tüm tarayıcıyı olumsuz yönde etkileyebilecek kişisel veriler içeren çerezlerin varlığını hatırlamak için önemlidir.

Mozilla Firefox'ta Önbelleği Temizleme

Kişisel verilerin gizliliğini korumak için, İnternet'te mümkün olduğunca sık çalışmayı tamamladıktan sonra bu tür bir temizlik yapılması tavsiye edilir:

Ardından, "Ayarlar" kategorisindeki "Genel" bölümüne gidin ve "Proxy Sunucusu" nun karşısına geçin, "Yapılandır" ı seçinDestek ve İletişim
info@arnproxy.com
0850 308 20 78
Bizi Takip Edin
Bu işletme tarafından desteklenmiştir.
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2021 | ARNPROXY Sunucu Hizmetleri. Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
"ARNPROXY" kelimesi ARNPROXY Sunucu Hizmetleri'nin kayıtlı tescilli markasıdır. "ARNPROXY" logosu ARNPROXY Sunucu Hizmetleri'nin kayıtlı tescilli markasıdır.