Opera için Proxy Kurulumu

Her şeyden önce, İnternet'i anonim ve güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız, çerezleri, önbelleği ve ziyaretinizin geçmişini temizlemelisiniz. Bununla başlayalım.

 1. Sol üst köşede Opera simgesine basın, farenizi "Geçmiş" alanının üzerine getirdiğinizde diğer alan görünecektir. “Tarama verilerini temizle” düğmesine basın.ARNGAME

 2. “Gelişmiş” temizliği tıklayın. Tüm onay kutularını işaretleyin ve “Zaman aralığı” açılır kutusundan seçim yapmayı unutmayın -> “Tüm zamanlar”. Ve “Verileri temizle” düğmesine basın.
  ARNGAME

 3. Opera simgesine bir kez daha basın ve açılır menüden “Seçenekler” düğmesine basın.

  ARNGAME

 4. Sağ üst köşede arama alanını görebilirsiniz. Aramayı daha da kolaylaştırmak için kullanalım. İçine “Proxy” yazmanız yeterlidir.

  ARNGAME

 5. Bundan sonra, “Bilgisayarınızın proxy ayarlarını açın” alanının sağ tarafındaki düğmeye basın.ARNGAME

 6. Yeni açılan pencerede “Manuel proxy kurulumu” -> “Proxy sunucusu kullan” için bir onay işareti koyunARNGAME

 7. Alanları satın alınan proxy sunucu verileriyle doldurun. IP adresi ve bağlantı noktası. Proxy sunucularımızdan bir tane alacağız. Ardından “Kaydet” düğmesine basın.ARNGAME

 8. Opera'da herhangi bir şeyi arayın; proxy'yi IP kimlik doğrulamasıyla satın almadıysanız yetkilendirme penceresi görünür. Oturum açma adı ve şifre kimlik doğrulaması ile proxy satın aldıysanız, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

  ARNGAME

Yapılandırma doğru şekilde yapılmıştır. Tarayıcı bu andan itibaren proxy'yi kullanmaya başlayacak.

Opera'daki etkin bir proxy sunucusu genellikle belirli sitelere ve diğer benzer işlevlere bağlanırken sorunlara neden olabilir. Bu durumda, devre dışı bırakmak daha iyidir. Tarayıcı, ağ hizmetlerine dolaylı istekler göndermek için proxy'leri kullanır, bu da kaynakları fark edilmeden ziyaret etmenizi sağlar. Tarayıcı proxy'si yalnızca kullanıcının kararı tarafından kullanıldığından, komutu iptal etmek için manuel kapatma gerekir.

Opera'da proxy'leri devre dışı bırakmak için adım adım kılavuz

 1. Tarayıcının menüsünü açın, “Geçmiş” bölümünü açın, “Tarama verilerini temizle” düğmesine basın, önbellek, çerez, ziyaret geçmişi ve indirilenlerin onay kutularını işaretleyin:

  ARNGAME

  Yalnızca tüm verileri sildikten sonra proxy kapatmaya geçebilirsiniz.

  Menüyü bir kez daha açın, “Ayarlar” bölümünü seçin ve “Gizlilik ve Güvenlik” düğmesini bulun:

  ARNGAME

  ARNGAME

 2. “Sistem” bölümünde “Bilgisayarınızın proxy ayarlarını açın” a basın:

  ARNGAME

 3. “Internet Özellikleri” penceresinde “Bağlantılar” sekmesini açın ve “LAN ayarları” düğmesine basın:

  ARNGAME

 4. Açılan “Yerel Alan Ağı (LAN) Ayarları” penceresinde “Yerel ağınız için bir proxy sunucu kullanın” ve “Yerel adresler için proxy sunucuyu atla” onay kutularını işaretleyin. Bundan sonra “Tamam” düğmesine basın:

  ARNGAME

Önemli not: tüm değişiklikleri kaydetmek için bu tür işlemlerden sonra tarayıcıyı yeniden başlatın. “Proxy sunucusundaki” veriler doldurulmuş olabilir, bunları silmemelisiniz.

Opera'daki proxy'ler günlük kullanımda oldukça basit ve kullanışlıdır, bu nedenle bunları devre dışı bırakmak yalnızca kritik durumlarda tavsiye edilirDestek ve İletişim
info@arnproxy.com
0850 308 20 78
Bizi Takip Edin
Bu işletme tarafından desteklenmiştir.
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2021 | ARNPROXY Sunucu Hizmetleri. Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
"ARNPROXY" kelimesi ARNPROXY Sunucu Hizmetleri'nin kayıtlı tescilli markasıdır. "ARNPROXY" logosu ARNPROXY Sunucu Hizmetleri'nin kayıtlı tescilli markasıdır.