CURL Proxy ile nasıl kullanılır

Proxy'ler, güvenli kazıma için sahip olunması gereken bir araçtır. Aşağıda cURL'nin proxy ile nasıl kullanılacağını ayrıntılı olarak tartışacağız. Uyumlulaştırma sunucuları, çok iş parçacıklı yakalayıcılar ve hata ayıklama sorunları için en önemlidir. Az ya da çok ciddi bir web kazıyıcıda çalışıyorsanız, proxy, sürece istikrar ve güvenlik katacaktır.

Neden proxy ile cURL'de çalışmalısınız?

Bir uzlaştırma sunucusu kullanarak, bilgisayarınızdan gelen istekler maskelenir. Bağlandığınız başka bir IP adresi üzerinden gönderilecekler, bu da anonim bir bağlantı oluşturmanıza ve cihazınızın gerçek IP adresini engellemenize izin vermeyecek. Yani, cURL proxy'lerini kullanarak, uzak bir sunucuya bağlanırken teknik bir aracı alırsınız.

Büyük miktarda veriyi kazımanız gerekiyorsa, bir proxy ayarlamak sizin için uygun olacaktır. Tek bir IP adresinden dakikada binlerce istek göndererek sitelerle çalışma zamanla sınırlı olacaktır. Sunucu düzeyinde, DoS saldırılarını önlemek için koruma etkinleştirilir ve özgürce çalışamazsınız. CURL için farklı proxy'ler kullanmak bu sorunu çözecek ve gerekli verileri engellenme riski olmadan özgürce kazıyacaktır.

CURL proxy'leri nasıl bağlanır

Adım adım talimatları izleyin:

 1. Kodunuzu cURL'de açın.
 2. "CURLOPT_PROXY" parametresini girin ve ardından proxy sunucu verilerini belirtin: IP, bağlantı noktası.

  «CURLOPT_PROXY» girin ve ardından proxy sunucu verilerini belirtin

 3. Sonra, "CURLOPT_PROXYTYPE" yazın, cURL sabiti ile proxy sunucusunun türünü belirtin.

  «CURLOPT_PROXYTYPE» yazın, proxy sunucusunun türünü cURL sabiti ile belirtin

 4. Proxy sunucusu üzerinden geçişin tamamlanacağı siteyi "istek" parametresini kullanarak kaydedin.

  Proxy sunucusu üzerinden geçişin tamamlanacağı siteyi «istek» parametresini kullanarak kaydedin.

 5. Zaman aşımlarını, yani zaman aşımı sınırını ayarlayın, bundan sonra istek alınmamış olarak kabul edilecektir.

  Zaman aşımlarını ayarlayın

Bitti. Artık tüm ağ bağlantıları cURL ile proxy ile yapılacaktır.

CURL proxy nasıl seçilir

Proxy sunucularını seçerken önemli bir nokta, anonimlik derecesidir. Örneğin, şeffaf cURL proxy'leri tabii ki isteği işler, ancak aynı zamanda onlar aracılığıyla kullanıcının gerçek IP adresini yine de görebilirsiniz. Aynı işi yapan, ancak gerçek bilgisayar verilerini iletmeyen anonim proxy'ler daha değerlidir. Anonim sunucular kullanılarak, bir proxy kullanma gerçeği yalnızca görüntülenebilir, ancak gerçek IP gizlenecektir.

Elite SOCKS 4/5 sunucuları, cURL proxy'lerinde en güvenli olanlardır. Bir proxy sunucusu kullanma gerçeğini bile gizlemenize yardımcı olurlar. En güvenilir seçenek özel ücretli vekillerdir.Destek ve İletişim
info@arnproxy.com
0850 308 20 78
Bizi Takip Edin
Bu işletme tarafından desteklenmiştir.
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2021 | ARNPROXY Sunucu Hizmetleri. Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
"ARNPROXY" kelimesi ARNPROXY Sunucu Hizmetleri'nin kayıtlı tescilli markasıdır. "ARNPROXY" logosu ARNPROXY Sunucu Hizmetleri'nin kayıtlı tescilli markasıdır.