Windows 10'da proxy ayarları

Popüler proxy koruma sunucusu aracılığıyla rahat çalışma için, uygun yapılandırması önemlidir. Bu makalede, bilgisayarınızı küresel İnternette çalışırken olası tehditlerden korumak için Windows 10'da bir proxy sunucusu kurmak için ayrıntılı bir kılavuz sunuyoruz.

Windows 10'da proxy kurmak için adım adım talimatlar

Önemli bir adım, düzenlemeleri kaydetmektir. Artık Windows 10'da proxy'leri nasıl yapılandıracağınızı biliyorsunuz.

Windows 10'da proxy'leri devre dışı bırakma

Windows 10'da proxy sunucusunu, tüm parametrelere dikkat ederek, özellikle güncellenmiş sürüm için kullanılan yönteme başvurarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Günümüzde tüm tarayıcılar işletim sistemi proxy sistemini kullanıyor, bu nedenle Windows'ta devre dışı bırakmak, tarayıcıda devre dışı bırakmakla aynı şeydir (Mozilla Firefox hariç).

Böyle bir eylemin nedenleri şunlar olabilir:

Windows 10'daki proxy ayarları güncellenmiş arayüzde çoğaltılmıştır. Ardından, proxy ayarlarını devre dışı bırakma talimatlarını daha ayrıntılı olarak öğrenmenizi öneririz.

Windows 10'da proxy'leri devre dışı bırakma

  1. “İnetcpl.cpl” penceresini açın (“Win + R” düğmelerine basarak ve yazarak). Tamam tuşuna basın":

    «Win + R» tuşlarına basın ve «inetcpl.cpl» yazın

  2. Açılan "İnternet Özellikleri" penceresinde "Bağlantılar" sekmesini seçin ve "LAN ayarları" düğmesine basın:

    «Bağlantılar» sekmesini seçin ve «LAN ayarları» düğmesine basın

  3. Açılan "Yerel Alan Ağı (LAN) Ayarları" penceresinde, "LAN'ınız için bir proxy sunucusu kullanın" ve "Yerel adresler için proxy sunucusunu atla" onay kutularını kaldırın. Bundan sonra "Tamam" düğmesine basın: <

    «Yerel ağınız için bir proxy sunucusu kullanın» ve «Yerel adresler için proxy sunucusunu atla» onay kutularını kaldırın.  «OK» düğmesine basın

Önemli! Windows 10 ayarlarında, proxy'ler yalnızca yerel İnternet adresleri için devre dışı bırakılabilir ve geri kalanı için etkin bırakılabilir.

Windows 10'da proxy ayarlarını devre dışı bırakmanın önerilen yolu, tarayıcıdaki ayarları devre dışı bırakır. Bağlantı kesilme kararına neden olan sebepler ortadan kaldırıldıktan sonra yazıda verilen öneriler izlenerek proxy sunucu tekrar bağlanabilir.

Proxifier programı aracılığıyla farklı siteler için proxy ayarları hakkında daha fazla bilgi edinin .Destek ve İletişim
info@arnproxy.com
0850 308 20 78
Bizi Takip Edin
Bu işletme tarafından desteklenmiştir.
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2021 | ARNPROXY Sunucu Hizmetleri. Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
"ARNPROXY" kelimesi ARNPROXY Sunucu Hizmetleri'nin kayıtlı tescilli markasıdır. "ARNPROXY" logosu ARNPROXY Sunucu Hizmetleri'nin kayıtlı tescilli markasıdır.